Noclegownia Towarzystwa Wspierania Potrzebujących „PRZYSTAŃ”
(dla bezdomnych mężczyzn)

ul. Mostowa 1A
80-778 Gdańsk – Orunia

tel. 787 968 082

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dojazd i lokalizacja:

z centrum autobusem linii 123 kierunek Równa, przystanek docelowy Dolna Brama.

Link do map Google

Kierownik:

Kamil Uberman

Tel. 787 968 082

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czynna:

lato 17.00 – 8.00, zimą w zależności od warunków atmosferycznych godziny działania mogą zostać wydłużone, niedziele i święta całodobowo

Liczba miejsc:

50, przyjmowanie na podstawie skierowania od pracownika socjalnego TPBA lub w trybie interwencyjnym.

Specjaliści dostępni w placówce:

pracownik socjalny (w okresie zimowym również terapeuta uzależnień oraz psycholog).

 

Noclegownia jest elementem gdańskiego systemu pomocy osobom bezdomnym. Głównym elementem działalności jest zapewnienie schronienia osobom wymagającym tego rodzaju wsparcia. Skierowanie do placówki wydaje pracownik socjalny w noclegowni przy ul. Żaglowej według następującego harmonogramu: Poniedziałek 7-11, Środa 7–11, Czwartek 12–14, Piątek 7-11. Poza tymi godzinami możliwe jest przyjęcie do placówki w trybie interwencyjnym.

Noclegownia zapewnia schronienie w godzinach wieczorowo – nocnych, środki czystości, środki do odwszawiania, odzież (w miarę możliwości). W placówce istnieje możliwość skorzystania z porady pracownika socjalnego oraz w okresie zimowym terapeuty uzależnień i psychologa.

  • cytat-01.png
  • cytat-04.png
  • cytat-03.png
  • cytat-02.png