Już w najbliższy weekend 29 i 30 sierpnia zapraszamy do Strefy Społecznej, w której wspólnie będziemy się bawić z okazji Święta Wolności i Demokracji w Gdańsku. To ważne wydarzenie uświetnią wraz z nami znani i lubiani mistrzowie sportów, których otwarte serca i wielka chęć niesienia pomocy zaowocowały współpracą w projekcie Budujemy Ważny Dom, którego inicjatorem i pomysłodawcą jest Gdańskie Koło Towarzystwa.

- W sobotę 29 sierpnia o godzinie 18.00 rozegramy najbardziej nietypowy mecz rugby. Naprzeciw siebie staną 10-cio krotne Mistrzynie w Rugby 7 Kobiet zawodniczki Biało-Zielone Ladies Gdańsk oraz rugbiści RC Lechia Gdańsk – jednego z najstarszych i najbardziej utytułowanych klubów rugby w Polsce. Dzięki tej mini rywalizacji z udziałem kibiców przekonamy się, kto dzierży prymat w mieście. Będzie można spróbować swych sił w młynie, a najmłodsi wyskoczą w aucie niesieni przez zawodniczki i zawodników rugby – zapraszają Maciej Olszewski Wiceprezes RC Lechia Gdańsk i Marlena Mroczyńska z Gdańskiej Rady Sportu, Prezes Biało-Zielone Ladies Gdańsk – Jesteśmy pod wielkim wrażeniem projektu Towarzystwa i mamy nadzieję, że zaangażowanie rugbistek i rugbistów stanie się pierwszą cegiełką Ważnego Domu, który bardzo potrzebny jest starszym, samotnym i wykluczonym mieszkańcom Trójmiasta - dodaje.
Z kolei w niedzielę 30 sierpnia zabierzemy odwiedzających do świata olimpijskich zmagań w boksie. Na ringu obok siebie staną Maciej Brzostek – główny Trener i założyciel grupy „Brzostek Top Team” specjalizującej się w boksie i MMA.  Na liście prowadzonych przez niego zawodników same Gwiazdy ringu, jak Nikodem Jeżewski (Rocky Boxing), Izu Ugonoh, Oskar Piechota (Federacja UFC), Łukasz Sajewski (Federacja UFC), Marcin Gułaś (Federacja KSW), Bartosz Leśko (Federacja FEN), Kacper Formella (Federacja FEN), Aleksander Georgas (Federacja FEN) oraz 19 letni Kewin Gruchała (Rocky Boxing) będący najmłodszym bokserem zawodowym w Polsce. Nic dziwnego, ponieważ Maciej Brzostek o sportach walki, które trenuje od 23 lat wie wiele – w karierze sportowej stoczył 98 pojedynków amatorskich, a od 2012 roku wspiera podopiecznych korzystając z doświadczeń, które m.in. zdobywał w Wielkiej Brytanii obserwując pracę czołowych europejskich szkoleniowców. To nie wszystko! Utytułowany Trener jest również autorem projektu „Moja droga do zawodowstwa” w którym przez 2 lata trenował i przygotowywał zawodniczkę MMA Katarzynę Niską do jej debiutu na zawodowych ringach. Całość projektu była finansowana z prywatnych środków Macieja.
Obok niego we wspólnej walce, dzięki której Zbudujemy Ważny Dom Tomasz Jabłoński Boxing Team, nasz Olimpijczyk z Rio De Janeiro, srebrny medalista Mistrzostw Europy w Samokowie (2015), dwukrotny złoty medalista Mistrzostw Polski Seniorów (2012; 2014), kapitan reprezentacji Polski oraz drużyny Hussars Poland i trener boksu I Klasy. W tych niesamowitych okolicznościach i ważnym celu obaj pięściarze zaprezentują się publiczności w treningu pokazowym, serwując nie tylko moc wrażeń, ale również lekcję prawdziwego boksu w mistrzowskim wykonaniu. Po zakończeniu sparingu na odwiedzających czeka nie lada gratka – wystawa trofeów sportowych i piękna opowieść, jaką drogę trzeba przejść, aby znaleźć się na sportowym szczycie.
- Wspólne spotkanie i świętowanie to również najlepsza okazja, aby poznać ofertę placówek działających pod egidą naszego Towarzystwa, zaprezentować gdańszczanom prace podopiecznych Centrów Integracji Społecznej, posmakować oferty Cafe Albert i dowiedzieć się, jak Ważny Dom pragniemy wybudować. Dom inny niż wszystkie – wykonany z ekologicznych materiałów, który stanie się miejscem na ziemi dla chorych, potrzebujących i wykluczonych społecznie. Będąc jednocześnie pomostem, który nad brzegiem Wisły połączy pokolenia – podkreśla Wojciech Bystry Prezes Zarządu Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

  • cytat-04.png
  • cytat-02.png
  • cytat-03.png
  • cytat-01.png