Skoro wiosna to nasz warsztat ogrodniczo - porządkowy z elementami prac remontowych ma pełne ręce roboty!


20 marca 2017  roku  ruszyły pierwsze zajęcia w ramach warsztatu wewnętrznego. Zadaniem warsztatu jest przygotowanie uczestnika do wejścia na rynek pracy w  zawodach związanych z ogrodnictwem, usługami porządkowymi oraz podstawowymi pracami remontowymi. Miejscem nauki jest budynek CIS-u wraz z przyległymi terenami  zielonymi.
W ciągu ostatnich 2 miesięcy na warsztatach ogrodniczych uczestnicy poznali podstawowe czynności związane z pielęgnacją zieleni - podstawowe gatunki roślin, ich potrzeby, zastosowanie i pielęgnację. Duży nacisk kładliśmy także na ekologię- budowanie domków dla owadów i budek lęgowych, wykorzystanie zielonych odpadów do produkcji próchnicy. Przy niesprzyjającej pogodzie uczestnicy w ramach warsztatu wykonywali również prace dekoracyjne z wykorzystaniem materiałów naturalnych takich jak szyszki, patyki, mech i kamyki.
W ramach nauki prac remontowych też praca wre! Uczestnicy ulepszali i odnawiali pomieszczenia- uczyli się szpachlować, szlifować, malować, odnawiać okna i drzwi, wywiercać otwory w ścianach o różnych strukturach z zastosowaniem odpowiednich narzędzi.
W związku z pracami ogrodniczymi i remontowymi nasze pomieszczenia zaczęły tonąć w pyle i ziemi. Uczestnicy porządkowi pomogli nam w przetrwaniu tego czasu -  i dbali wciąż o czystość w budynku. Uczyli się systematyczności w sprzątaniu, zastosowania odpowiednich środków czyszczących i dezynfekujących. Dzięki temu wszystkie sale, korytarz, pokój socjalny, warsztat wewnętrzny, pomieszczenia sanitarne i klatka schodowa nie wspominały źle minionych prac.
Na zdjęciach możecie zobaczyć nasz zespół w akcji!

Autor: Bogumiła Richert – instruktor warsztatu ogrodniczo-porządkowego z elementami prac remontowym w CIS Gdynia

  • cytat-04.png
  • cytat-02.png
  • cytat-01.png
  • cytat-03.png