Pomaganie ze smakiem – 05.12.2016 finał ogólnopolskiej kampanii społecznej

5 grudnia 2016 roku Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Gdańskie, przy współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego w Gdańsku,

zorganizowało akcję „Pomagamy ze smakiem”. Z okazji Światowego Dnia Wolontariatu, który obchodzony jest właśnie tego dnia ulicami Gdańska przejechał zabytkowy tramwaj Ring, w którym podróżowali Wojciech Bystry – Prezes Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, Piotr Kowalczuk – zastępca Prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej oraz zaproszeni goście i wolontariusze.
Tramwaj wyruszył o godzinie 11:30 z zajezdni w Nowym Porcie, aby na godzinę 12:00 dotrzeć na przystanek Nowe Ogrody, gdzie rozpoczęła się akcja „Pomagamy ze smakiem”. W ramach tej akcji pracownicy i wolontariusze Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta rozdawali zupę mieszkańcom Gdańska zachęcając do wspierania osób potrzebujących. Do wyboru był krem z dyni wg przepisu Krzysztofa Kiljańskiego oraz zupa cebulowa przepisu Siostry Moniki (Albertynki) gotującej na co dzień dla Gwardii Szwajcarskiej w Watykanie.
Akcja była finałem ogólnopolskiej kampanii społecznej „Pomagamy ze smakiem”, podczas której przez 12 miesięcy w wielu miastach Polski gotowano zupę według przepisów m.in. Natalii Kukulskiej, Ewy Wachowicz, Roberta Makłowicza czy Kingi Preis.
Jak powiedział Wojciech Bystry – nie należy zapominać, że pomaganie potrzebującym trwa cały rok, a nie jedynie w okresie zimowym i czasem talerz zupy, czy niewielka kwota może zmienić czyiś los. Należy to jednak robić rozważnie i umiejętnie, bo pomaganie na ulicy może często szkodzić samym potrzebującym.
Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Gdańskie wspiera codziennie blisko tysiąc osób w samym Trójmieście, prowadząc schroniska i noclegownie dla osób bezdomnych oraz Centra Integracji Społecznej i inne placówki specjalistyczne.

  • cytat-04.png
  • cytat-01.png
  • cytat-03.png
  • cytat-02.png